Хто підставив Роберта Земекиса? Компанія Walt Disney закриває студію знаменитого режисера.

Хто підставив Роберта Земекиса? Компанія Walt Disney закриває студію знаменитого режисера.

Хто підставив Роберта Земекиса? Компанія Walt Disney закриває студію знаменитого режисера.Історія чотирирічного співробітництва знаменитого голлівудського режисера і продюсера Роберта Земекиса та компанії Walt Disney, схоже, добігає кінця. У рамках програми скорочення витрат діснеївські керівництво прийняло рішення закрити студію ImageMovers Digital, на базі якої всі останні роки Земекіс експериментував з технологіями захоплення і обробки зображення. Високотехнологічний виробництво виявилося компанії Walt Disney не по кишені.

Роберта Земекиса і господарів Міккі Мауса пов’язує давня дружба. Першим її плодом був цілком революційний для свого часу фільм «Хто підставив Кролика Роджера«, що вийшов в 1988 році. Але лише кілька років тому дружба переросла в стратегічне партнерство, і Walt Disney, усвідомивши перспективність технології performance capture, стала основним джерелом фінансування студії IMD. Причому сталося це не дивлячись на провал в американському прокаті фільму Земекіса «Беовульф«, який пішов за вельми успішним «Полярним експресом«.

Ймовірно, керівництво Walt Disney порахував тоді, що можливість опинитися на вістрі кінематографічного прогресу з лишком компенсує надалі всі витрати. Тим більше що після неймовірного касового успіху трилогії «Пірати Карибського моря«, що заробила в цілому більше 2,5 мільярда доларів, недоліків в засобах компанія явно не відчувала.

Близько 175 мільйонів доларів були вкладені компанією у виробництво наступного фільму Земекіса «Різдвяна історія«, заснованого на творі Чарльза Дікенса, в якому виконати відразу кілька ролей погодився Джим Керрі. Ще кілька десятків мільйонів доларів були витрачені на безпрецедентну рекламну кампанію, частиною якої став спеціальний потяг, що возив учасників знімальної групи по американських містах і селах.

Незважаючи на участь Керрі і такий популярний нині стереоскопічний формат, картина з тріском провалилася в американському прокаті і не змогла повернути всі витрати навіть за рахунок міжнародного. Однією з причин краху стало нечітке позиціонування фільму: для дітей «Різдвяна історія» з її неоднозначною мораллю виявилася занадто складною і страшною, а на дорослих колоритні, але все ж таки малоодушевленние персонажі не справили належного враження. Земекіс в черговий раз наступив на граблі високих технологій, не вважаючи за потрібне доповнити схему «performance capture + 3D» захоплюючою для широкого глядацького кола історією.

Провал «Різдвяної історії», особливо вражає на тлі фінансових досягнень «Аватара«, який по суті є таким же зразком високотехнологічного кіно, докорінно змінив ставлення господарів Walt Disney до експериментів Земекиса. 12 березня в пресу потрапив офіційний прес-реліз компанії, в якому було оголошено про поетапне закриття студії ImageMovers Digital. «Беручи до уваги сучасні економічні реалії, ми змушені зайнятися пошуком інших шляхів створення кінцевого продукту для наших глядачів. Студія IMD більше не відповідає нашій бізнес-моделі», — прокоментував рішення президент Walt Disney Studios Алан Бергман (Alan Bergman).

lenta.ru