Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Вся правда про електромобілі, великі мінуси!

2010 запам’ятається в історії як відправна точка для великої ери електрифікації персонального транспорту. Дорогу до електричного майбутньому проклали автомобільні гібриди, але гібридні технології були лише передумовою для нової технологічної революції. Наступне покоління автомобілів вже буде використовувати електромотори в якості основного двигуна, як якась пральна машинка, і заряджатися від разеток, як всі мобільники. У 2010 році почнеться виробництво Chevrolet Volt, Opel Ampera, Nissan Leaf — прийом замовлень на який компанія Nissan відкриває в квітні. Зовсім скоро до цього списку підтягнуться усі (абсолютно всі) провідні автокомпанії світу.
Електромобілі в якості особистого транспорту мають потенціал для забезпечення великих змін, від зниження рівня забруднення до економічного відродження всієї автомобільної галузі після глобальної економічної кризи. Це розуміють всі бізнесмени і всі чиновники незалежно від політичної точки зору. Уряди в усьому світі вже витратили величезні кошти на появу в своїх країнах «екологічно чистого» транспорту. Цей приплив капіталу дозволив бізнесу розвиватися і нарощувати свій науково-технічний потенціал. Наявність нових технологій завжди підвищує вартість акцій компанії, що працює на її імідж і дає привід заявляти про «лідерство» в потенційно важливій області.
При всій повазі до передових технологій, з реальної точки зору пересічного споживача електромобілі зовсім не досконалі.

  • Проблеми електромобілів.

Літій-іонні батареї — завдяки поширенню мобільних телефонів у світі вже скоро буде спостерігатися нестача основних компонентів для виробництва цих батарей. Але якщо акумулятор персонального мобільного — це кілька грам цінної сировини, то батареї персонального автомобіля — це вже кілограми. Великі родовища літію можуть ще залишатися в Болівії і Чилі, а так він закінчиться так само швидко, як і нафта.
З появою електромобілів в широкому продажі, попит на готові автомобільні блоки іонно-літієвих акумуляторів з боку автокомпаній може перевищувати пропозицію виробників акумуляторів. Попит на літієві батареї може зрости в чотири рази протягом найближчих десяти років.
Вартість акумулятора електричного автомобіля в даний час варіюється від 25% до 50% від загальної суми витрат на електромобіль. Акумулятори вимагають постійного обслуговування і періодичної заміни. Термін служби акумуляторів зараз оцінюється на рівні п’яти-семи років, після чого вони вимагають заміни. Залишається тільки сподіватися, що з початком масового виробництва ціни на батареї впадуть, а термін їхньої служби збільшиться.
Ще не опрацьовані технології та схеми утилізації батарей, які, теоретично, можна використовувати для харчування менш енергоємних пристроїв, ніж автомобіль. Жоден автовиробник поки не взяв на себе зобов’язань по заміні старих акумуляторів на нові.
У більшості електромобілів використовуються двигуни постійного струму, які містять магнітні сплави на основі рідкоземельних металів. Все виробництво цих компонентів зосереджено в Китаї, який, будучи монопольним виробником з сильним централізованим управлінням, може диктувати ціни на цей продукт.
З одного боку, власники електромобілів можуть забути про обов’язкове відвідування заправок, але тепер у них з’являється ще одна турбота — підключення автомобіля до відповідної розетки. Зарядка автомобіля займає величезну кількість часу, і тепер необхідно заздалегідь продумувати не тільки саму поїздку, але й тривалість усіх зарядок.
Власники електромобілів можуть забути про заправки, але тепер будуть шукати розетки !

  • Існують два типи зарядки:

— Вдома або в гаражі, через 220-вольтну лінію (у США 110 вольт). Зарядка в такому випадку відбувається за одну ніч, приблизно за 8-12 годин. І це зручно при щоденній експлуатації автомобіля і стабільному прогнозованому щоденному пробігу;
— У спеціальних місцях через спеціальні зарядні пристрої з напругою в мережі 500 вольт. Швидка зарядка протягом 30 хвилин або менше (час буде варіюватися залежно від факторів, які включають конкретний зарядний пристрій і ємності акумуляторних батарей конкретного транспортного засобу).
На даному етапі розвитку зарядних пристроїв потужні — Швидкозарядні пристрої потрібно розміщувати тільки під дахом, в сухому приміщенні, щоб звести до мінімуму можливість ураження електричним струмом у вологому середовищі. Цілком імовірно, що споживачі не зможуть впоратися з електрозарядним устаткуванням самостійно. З міркувань безпеки, зарядку буде здійснювати обслуговуючий персонал в захисному спецодязі. Тобто виграшу щодо звичайних бензинових заправок ми теж не отримуємо. До того ж водії не будуть сидіти і чекати півгодини (або більше), поки зарядиться їх автомобіль. Тому пункти швидкої зарядки повинні розташовуватися поруч з торговими центрами, кафе, офісними будівлями.
Електромобілі найкраще підходять для помірного клімату. Там, де взимку стоять суворі морози, електробатареї можуть не впоратися із запуском електромотора і всіма додатковими навантаженнями: постійним обігрівом салону, сидінь, скла та іншого бортового обладнання. Ще зовсім не ясно, як поведуть себе електромобілі в типово російському кліматі.

  • Батареї електромобілів не впораються із суворими російськими морозами.

Відсутність можливості підключення персональних автомобілів до будь-якої розетки вважається основною перешкодою для поширення електромобілів в Росії і в Європі, де при високій урбанізації суспільства населення живе у багатоквартирних будинках і не має персональних електрифікованих гаражів.
Крім того, у нас повністю відсутня інфраструктура зарядних станцій для електромобілів. Причому створення такої глобальної інфраструктури на території хоча б окремих регіонів вимагає вливання величезних коштів, а якісь окремі пункти зарядки для електромобілів неефективні. Таким чином, купівля та експлуатація електромобіля в Росії абсолютно марне з-за обмежених можливостей використання. А створення інфраструктури для експлуатації електромобілів дорого і не є необхідним, тому, що електромобілі в країні не з’являються. Подібне замкнене коло може відкласти появу електромобілів в Росії ще на десяток років — за які західна автопромисловість знову піде від нашої в непереборний відрив.
Кирило Орлов
Autonews.ru

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: