Теорія виникнення Місяця, любов або вибух!

Існує кілька теорій про походження Місяця, але важливо, що всі вони пов’язують її народження із Землею — справа в тому, що склад місячного грунту, привезеного нашими автоматичними апаратами та американськими астронавтами, дуже схожий з земним. Ось і недавно з’явилася нова екзотична версія теж виявилася «земною». Але особливо цікаво, що ця теорія походження нашої супутниці дуже близька до однієї з теорій походження самої людини — точніше, появи розуму в нашого далекого предка.

На початку була Тейя

Є три застарілих і одина більш-менш визнана зараз теорія появи поруч із Землею небесного тіла закоханих. Перша: Земля і Місяць утворилися разом і одночасно з типового для нашого Всесвіту газопилової хмари. Друга: на Землю впав метеорит і вибив з нашої планети неабиякий шматок, який потім мимовільно округлився і залишився поблизу Землі внаслідок притягання до неї. Третя: Земля притягнула Місяць, яка був до цього звичайним, але дуже великим астероїдом.
Четверта теорія, яку більшість астрономів вважають правильною, свідчить, що в Землю врізався не просто великий астероїд, а гігантський, розміром з Марс. Навіть не астероїд, а планета, яку заздалегідь назвали Тейей. Планета вибила, або навіть вилила величезну кількість магми, яка вже в космосі поступово оформилася в кулю. На місці цього зіткнення зараз знаходиться Тихий океан, за формою досить округлий. У цій теорії є й супротивники, які висувають проти неї досить вагомі аргументи. Напевно, саме вони і запропонували нову оригінальну версію виникнення Місяця внаслідок … ядерного вибуху природного походження.
Вибуховий характер.
Насправді нова теорія астрофізиків де Мейер і ван Вестренена використовує стару теорію N 1, а саме одночасне утворення Землі і Місяця з одного космічного тіла шляхом поділу. Однак тепер передбачається, що поділявся розплавлений і швидко обертаючася куля, а причиною поділу був якийсь поштовх не ззовні — наприклад, удару астероїда, а вибух цієї кулі. Вибух, зрозуміло, не хімічний, оскільки вибухових речовин в такому розплавленій  кулі немає і бути не може. Це ядерний вибух природної природи.
Докладно: inauka.ru