Ризик хвороби Альцгеймера залежить від цілей у житті.

Імовірність розвитку хвороби Альцгеймера нижче у людей, у яких є мета в житті. Ці наукові дані можуть призвести до розробки нових методів лікування хвороби.

Хвороба Альцгеймера
, що виявляється в поступовій втраті людиною зв’язку з реальним світом, викликає страх у багатьох людей. «В міру того як люди старіють, ризик розвитку хвороби Альцгеймера зростає. Ця хвороба обмежує незалежність людини, і основним чинником тут є втрата мозком когнітивних функцій », — каже невропатолог Арон Бучмен.
Він додає, що в міру того як збільшується частка старіючого населення, лікування та попередження хвороби Альцгеймера стають пріоритетними завданнями. У своєму дослідженні вчений спробував з’ясувати, чи впливає наявність у людини цілі в житті на розвиток хвороби Альцгеймера. Адже вже відомо, що наявність життєвої мети надає позитивний ефект на здоров’я людини.
«Люди з сильним почуттям цілі в житті менше схильні до ризику передчасної смерті. Нам також відомо, що у них більш низький рівень ризику розвитку інвалідності. Крім того, зниження моторних функцій організму у них також відбувається повільніше », — відзначає Бучмен.
Бучмен і його колеги з Медичного центру при університеті Раш в Чикаго провели оцінку наявності мети в житті у 900 громадян похилого віку. В середньому їх вік склав 80 років.
Критерієм для підрахунку балів за показником «мета життя» була ступінь їх згоди з такими твердженнями, як «мені добре, коли я думаю про те, що зробив у минулому і, сподіваюся, зроблю в майбутньому». Учасники дослідження також проходили клінічне обстеження кожен рік на предмет ознак виникнення хвороби Альцгеймера або легкої форми слабоумства, каже невропатолог Арон Бучмен:
«Ми виявили, що у людей з сильним почуттям цілі в житті на початку дослідження ризик розвитку слабоумства був приблизно у два з половиною рази нижче в порівнянні з людьми зі слабким почуттям мети в житті. Схоже, що існує взаємозв’язок між високою цілеспрямованістю людини і більш низькою вірогідністю розвитку проблем, пов’язаних з когнітивної функцією мозку, у міру старіння організму ».
За словами Бучмена, результати дослідження вказують на те, що стратегія попередження хвороби Альцгеймера і недоумства повинна концентруватися на посиленні почуття мети в житті у людей похилого віку. Спонукання їх до роботи на громадських засадах, активності та участі в житті суспільства не тільки покращує їхнє здоров’я та добробут сьогодні, але і зберігає їх активність на багато років.
Голос Америки