Процес захворювання людини, простудні захворювання!

Віруси, що викликають простудні захворювання і віруси грипу проникають в організм через ніс разом з інфікованими крапельками мокротиння, які потрапляють в повітря при кашлі та чханні хворих, тобто повітряно-крапельним шляхом, а також через дотики.

Англійські лікарі провели такий дослід: закріпили на голові піддослідного резервуарчік з водою, підфарбованою безбарвною речовиною, що світиться в ультрафіолетових променях. Від посудини йшов тонкий шланг до носа і звідти потихеньку сочилася ця вода. Людина, обтяжена таким обладнанням, сиділа за столом з групою інших учасників досліду і грав з ними в карти, зрідка витираючи ніс паперовими серветками. Через дві години кімнату висвітлили ультрафіолетової лампою. «Штучні соплі» виявилися скрізь: на руках піддослідного, на картах, навіть на обличчях гравців. Схоже, що у людей існує непереборна тяга час від часу доторкатися до свого обличчя. Американські психологи спостерігали протягом години за поведінкою учасників одного наукового конгресу. Виявилося, що за цей час більше третини присутніх колупалися в носі або чухали його. Тим часом віруси, щонайменше, кілька годин виживають на шкірі і на навколишніх предметах. Схопившись в автобусі за поручень після застудженого пасажира, а потім, доторкнувшись до носа, ми отримуємо порцію вірусів.
Американці провели інший дослід: в невеликих робочих колективах роздавали паперові серветки, просочені з’єднанням, що вбиває віруси. Кількість хворих в розпал сезону застуд знизилося на 60 відсотків.