Основні причини смерті у світі — пов’язані з курінням.

Все більше американських компаній відмовляються наймати на роботу курців, а в деяких фірмах любителі тютюну змушені більше платити за медичну страховку.

Всесвітня організація охорони здоров’я в числі восьми основною причиною смерті у світі — шість пов’язує з курінням. Медики давно закликають курців кинути шкідливу звичку. У США все більше і більше роботодавців відмовляються наймати курців.

«Дозвольте, — лунають голоси, — не дискримінація це?»

У сьогоднішній Америці курці переходять до спільноти ізгоїв. Паління в громадських місцях заборонено законом. Курці можуть затягнутися тільки на певній відстані від будівель. З часу прийняття федерального закону 10 років тому багато штатів наслідували цей приклад і ввели в себе закони, що забороняють куріння в громадських місцях.

Зараз справа зайшла ще далі — багато компаній і лікарні відмовляють курцям в прийомі на роботу, а деякі пішли на ще більш радикальні заходи — звільнення, зокрема, якщо курця «спіймали на місці злочину».

Наприклад, адміністрація лікарні у місті Чаттануга, штат Теннессі, ініціювала перевірку майбутніх співробітників: якщо аналіз сечі показує наявність нікотину, шанс отримати роботу зводиться до нуля.

«Нікого, крім мене, це не стосується, — обурюється медсестра Крісті Едмондсон. — Адміністрація не повинна диктувати нам, чим ми займаємось у вільний від роботи час ».

Іншу думку висловлює голова дочірньої кампанії Memorial Health Care System Джеймс Хобсон: «Це має безпосереднє відношення до здорового способу життя, а значить, значимо і для всіх оточуючих».

Більш того, багато великі фірми прийшли до висновку, що курців наймати невигідно, з огляду на фактор оплати медичної страховки. За підсумками дослідження агентства міністерства охорони здоров’я — Центру з контролю і профілактики захворювань — кожен курець обходиться роботодавцю приблизно в $ 3 тис. на рік. Тому тепер деякі компанії зобов’язують курців доплачувати більше за медичну страховку, ніж їх некурящих колег.

Сьогодні в США в 29 штатах з 50 прийняті закони на захист прав курців. Проте в 21 штаті таких законів немає. У штаті Мічиган страхова компанія «Вейко» з 2005 року проводить вибіркову перевірку своїх співробітників на паління.

Льюїс Мелтбі, який очолює Національний інститут захисту прав трудящих (National Workrights Institute), зазначає: «Багато хто переконаний у праві на свободу слова. Вони не розуміють, що свобода відкрито висловлювати свої думки випаровується, коли справа стосується їх боса ».

За даними ВООЗ, кожен рік, принаймні, 5 млн курців помирають від раку легенів, серцевих захворювань та інших хвороб, пов’язаних з курінням. Якщо нинішні тенденції, пов’язані з курінням, не зміняться, до 2030 року число померлих збільшиться, як мінімум, до 8 мільйонів.

Голос Америки