ООН запросила незалежну оцінку роботи експертів з питань зміни клімату.

Організація Об’єднаних Націй звернулася з проханням до провідної міжнародної наукової організації дати оцінку роботі групи експертів ООН зі зміни клімату — після звинувачень у тому, що ця група неправильно інтерпретувала дані і представила глобальне потепління серйознішою проблемою, ніж воно є насправді.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун визнав, що міжурядова група експертів зі зміни клімату допустила «дуже невелику кількість помилок» в доповіді, випущеній у 2007 році. У роботі міститься необгрунтоване попередження про те, що глобальне потепління зачепить більшість льодовиків у Гімалаях до 2035 року. Проте Пан Гі Мун зазначив, що йому не були представлені істотні докази невірності основних висновків доповіді в 3 тисячі сторінок про те, що людство має суттєвий вплив на потепління планети.

«Хочу, щоб мене зрозуміли: загроза, викликана зміною клімату, є реальною, — заявив генеральний секретар ООН. — Ніякі нові відкриття, про які повідомлялося в ЗМІ останнім часом, не похитнули принципову позицію наукового співтовариства з питання зміни клімату і не вплинули на важливість роботи нашої групи експертів ».

Пан Гі Мун повідомив, що він, спільно з головою групи експертів ООН клімату Раджендра Пачаурі виступив з ініціативою про проведення всеосяжної незалежної експертизи роботи комітету з присудження Нобелівських премій, оскільки йому хотілося б діяти на основі останніх досягнень науки. Він також хоче мінімізувати ймовірність появи помилок в майбутньому, особливо при підготовці нової доповіді з питань зміни клімату.
У міжнародній пресі з’явилися звинувачення на адресу голови групи експертів Раджендра Пачаурі у створенні конфлікту інтересів у зв’язку з роботою, яку його інститут в Нью-Делі виконував для великих корпорацій і основних компаній-забруднювачів. Він відкинув усі висунуті звинувачення.
Виступаючи разом з генеральним секретарем ООН при оголошенні про проведення незалежної експертизи роботи його групи, Пачаурі виступив на захист доповіді 2007 року, заявивши, що ніякі основні висновки не були піддані «яких-небудь обгрунтованих звинувачень». Однак він висловив сподівання, що незалежне оцінювання внесе покращення в підготовку майбутніх доповідей його групи.

«Надзвичайно важливо, щоб наукові висновки, які ми робимо в своїх доповідях, — сказав Пачаурі, — були прийняті світовою спільнотою, урядами, діловими колами, громадянським суспільством, з тим, щоб ця проблема, яку генеральний секретар назвав головною проблемою нашого часу, знайшла ефективне рішення ».

Організація «Межакадемічна рада» в Амстердамі дасть оцінку групі експертів ООН і опублікує свої результати до кінця серпня цього року.
Співголова Межакадемічної ради Роберт Дійкграаф повідомив журналістам, що Рада виробить рекомендації експертам ООН щодо підвищення якості майбутніх доповідей, включаючи рекомендації щодо використання даних та виведення висновків, поради щодо включення до доповіді відповідної літератури, а також щодо коректування помилок у доповідях. Крім того, вони розглянуть адміністративні процедури роботи експертів ООН.
Голос Америки