Nintendo — ігри з 3D-ефектом!

Нова портативна ігрова консоль Nintendo зможе відтворювати тривимірне зображення завдяки використанню ступінчастою лінзи. Такої думки дотримується лектор Кембриджського університету, фахівець з стереоскопічних дисплеїв Ніл Доджсон (Neil Dodgson), пише CVG.

Ступенева лінза з одного боку повністю плоска, а з іншого має чергуючі напівкруглі опуклі смуги, що представляють собою поздовжній розріз циліндра. Використання таких лінз дозволяє розбивати світло, що виділяється пікселями, на кілька потоків. Таким чином, одне око зможе бачити зображення, що створюється парними рядами пікселів екрану, а інший — непарними, пояснив Доджсон.

При використанні цієї технології створення картинки такої ж якості, що й у нинішніх консолей, потребує використання екрана з удвічі більшим дозволом по горизонталі. До того ж ступінчаста лінза буде створювати стереоскопічне зображення тільки на задану відстань. Вона також не дозволить занадто сильно повертати голову, оскільки в цьому випадку буде руйнуватися 3D-ефект.

Nintendo анонсувала ігрову консоль під робочою назвою 3DS 23 березня. За заявою компанії, користувачі 3DS зможуть переглядати тривимірне зображення без використання додаткового обладнання, наприклад стереоокулярів. Як відзначає ігровий сайт Games Radar, крім східчастих лінз, стереоскопічний ефект може бути досягнутий за допомогою устаткування, що змінює кут огляду камери відповідно до руху голови людини.

Компанія збирається офіційно представити консоль на майбутній у червні виставці Electronic Entertainment Expo (E3 2010), яка пройде в Лос-Анджелесі. 3DS повинна прийти на зміну нинішньому поколінню консолей DS, які випускаються з 2004 року. Nintendo не оголосила вартість нової моделі, однак уточнила, що консоль зможе підтримувати ігри, випущені для сімейства DS.  За матеріалом — Ленти.ру