Мова собак, Дослідники вивчили ази собачої мови!

Група дослідників показала, що різні типи гарчання собак несуть різне смислове навантаження. Стаття вчених опублікована в журналі Animal Behaviour. Коротко про роботу пише New Scientist.

Автори дослідження поставили собі за мету перевірити, чи здатні собаки відрізняти, яку інформацію несе гарчання. Фахівці записали звуки, які 20 тварин видавали в трьох різних ситуаціях: під час гри з господарем, в ході якої собаки захищали від нього якийсь предмет, при суперництві з іншим псом за кістку і при наближенні незнайомця.
На наступній стадії експерименту дослідники поставили отримані записи 36 іншим собакам, які перебували в кімнаті, де лежала кістку. Коли тварини чули другий запис (змагання за кістку), вони відходили від кістки і залишалися осторонь. На перший запис (гра з господарем) таким чином реагували лише чотири собаки з 12, а на третьому (наближення незнайомця) — 2 з 12. При цьому через деякий час всі крім однієї собаки повернулися до кістки.
В інших дослідах, результати яких поки ніде не опубліковані, дослідники показали, що по звуку гарчання собаки здатні визначати розмір «співрозмовника». Автори вважають, що той чи інший тип гарчання передає цілком певне повідомлення та собаки вибирають різновиди риків навмисно. Причому, на думку дослідників, гарчання несе значно більше сенсу, ніж гавкіт. Непрямим доказом такої точки зору може слугувати той факт, що вовки майже не гавкають, але активно використовують гарчання.
Нещодавно інший колектив дослідників прояснив ще один аспект життя собак. Вчені з’ясували, як влаштовані органи нюху у собак і за рахунок чого ці тварини здатні чудово розрізняти запахи.
lenta.ru