Мільярди доларів закопані на місяці.

Місячні мільярди доларів

На сьогодні у світі ведеться одночасно кілька незалежних наукових змагань, в рамках яких створюються місячні апарати для виконання різних завдань і досягнення різних цілей. Очевидно, що отримати мільйонні гранти або головні призи зможуть лише одиниці з них.

Як приклад Futron Corporation проводить змагання Google Lunar X Prize, організований компанією Google і агентством НАСА. За умовами цього змагання, незалежний розробник повинен створити місячний апарат, який зможе долетіти до супутника Землі, м’яко сісти на нього і проїхати по ньому хоча б 100 метрів. Повернення не потрібно. Тим, хто зможе виконати це завдання Google негайно зобов’язується видати 30 мільйонів доларів. Крім того, в рамках змагань передбачено кілька другорядних етапів і різні більш дрібні призи.

Дослідники кажуть, що команди розробників, що створюють приватні місячні апарати зараз, в наступному десятилітті зможуть поділити між собою поки що неіснуючий місячний ринок, який, до речі, оцінюється до 2019 року в 1,5-1,56 мільярдів доларів.  Уже зараз багато фахівців говорять, що Місяць — це цінне джерело корисних копалин, зручний майданчик для міжпланетних перельотів, нарешті гарна територія для установки радіопередаючого обладнання. Futron відзначає, що всі місячні розробки, пов’язані з цими напрямками, приблизно через 10 років будуть означати великий прибуток для свого творця. Зараз в місячну гонку в теорії може вступити будь-яка розвинена країна і ринок для комерції тут величезний», — говорить Вільям Померанц, старший директор космічних програм X Prize Foundation.

«Ми вивчаємо досить багато проектів, які можна віднести до різних галузей і різних ринків, їх об’єднує лише одне — всі вони призначені для реалізації на Місяці», — говорить він.

CyberSecurity