Корисні і шкідливі ліки!

Чи всі ліки, які Ви звикли приймати, корисні? Які лікують, а які — ускладнюють хворобу?

Пам’ятай: у будь-яких ліків є протипоказання і побічні ефекти.

Антибіотики

Є три простих правила застосування антибіотиків:

• їх повинен призначати лікар
• курс необхідно довести до кінця
• після закінчення курсу потрібно нормалізувати мікрофлору шлунка і кишечника

Хворієш — ні в якому разі не намагайся «доїсти» щось, що залишився в аптечці з минулої ангіни. Різні групи антибіотиків впливають на різні види бактерій.

Якщо вже після другої призначеної таблетки ти відчула себе здоровою людиною — продовжуй їх приймати. Недолікована хвороба радісно розвинеться знову, але бактерії вже будуть стійкі до антибіотика. Крім того, разом з ворогами масово гинуть і корисні мікроорганізми. Щоб застуда не змінилося дисбактеріозом, лікар призначить ліки, які інфікують твоє кволе тільце дружніми бактеріями.

Імуномодулятори

Не вір рекламі, де радісно повідомляють: «імунітету багато не буває!» Засоби, які підстьобують захисні можливості організму, швидше шкідливі, ніж корисні. Організм повинен вміти самостійно давати імунну реакцію у відповідь на інфекцію. Якщо ти будеш постійно профілактично стимулювати імунітет ехінацеєю, афлубіном та іншими «нешкідливими» ліками, його захисні сили будуть тільки слабшати.

Зверни увагу: у імуномодулюючих засобів немає чітких свідчень. У їх анотаціях — і ГРВІ, і серйозні хвороби.

Вітаміни

Необхідність прийому вітамінів, особливо в холодну пору року, це всі вже засвоїли. А про існування гіпервітамінозу чомусь згадують значно рідше.

Перш ніж купувати кольорову баночку, оціни окремі симптоми вітамінної недостатності. Проведи аналіз крові і з’ясуй, чого не вистачає саме твоєму організму.

Іноді варто віддати перевагу НЕ полівітамінам, а окремим групам вітамінів.

Пам’ятай:

• передозування вітаміну А призводить до нудоти, свербіння, болів у животі і випадання волосся
• вітамінів групи В — до слабкості, безсоння, зниження апетиту
• D — до головних і суглобових болів, демінералізації кісток
• невгамовний прийом вітаміну С може викликати сильну алергічну реакцію, соплі і зниження засвоєння інших вітамінів, наприклад В12