Історія автомобільної компанії Тойота — (Toyota Motor Corporation),

toyota-model-aaКомпанія «Тайота» (Toyota) (англ. Toyota Motor Corporation), це автомобільна корпорація, що входить до складу фінансово-промислової групи «Тойота». Це одина з найбільших світових автомобільних компаній. Ця компанія випускає продукцію під різними брендами, у тому числі «Lexus» (Лексус), «Дайхацу» (Daihatsu) . Штаб-квартира розташована в м. Тойота, префектура Айті, Японія.

1918 — Січень: Cакічі Тойода засновує фірму Toyota Spinning and Weaving Co., Ltd.

1926 — Листопад: Начинає працювати Toyoda Automatic Loom Works, Ltd.

1930 – Створення виробничої системи Toyota (TPS): Кіічіро Тойода введено в роботу принціп «точно вчасно».

1933 -Вересень: В Toyoda Automatic Loom Works відкривається автомобільний департамент.
Цього ж року в компанії, яка займалася текстильною промисловістю і не мала ніякого відношення до автопрому, відкрився власний автомобільний департамент.

Автомобільний департамент в компанії Toyoda Automatic Loom Works відкрив старший син власника компанії Сакічі Тойоди (Sakichi Toyoda) — Киічиро Тойода (Kiichiro Toyoda), який згодом і привів автомобільну марку «Тойота» (Toyota) до всесвітньої популярності.

В якості стартового Капітала для розробки перших моделей автомобіля «Тойота» (Тойота) були використані гроші від продажу патентних прав на прядильні верстати британської компанії Platt Brothers.

Вже в 1935 році була закінчена розробка першого пассажірского легкового автомобіля, названого Model A1 (згодом AA) і перші вантажівки Model G1.
1936 — Травень: Начинає працювати складальний завод Kariya. В липні цього року: Відкривається лабораторія Shibaura. В 1936 році був запущений у виробництво автомобіль Model AA.

У 1936 році була здійснено перше експортне постачання. Це були чотири вантажних автомобілі G1 відправлених до північно-східного Китаю.

1937 — Серпень: Заснована компанія Toyota Motor Co., Ltd. (TMC).

І на цьому закінчується історія розвитку компанії «Тойота» (Toyota) до 2-ї світової війни. Але після закінчення 2-ї світової війни, в 1947 році, почалося виробництво нового автомобіля — Toyota Model SA.

У 1950 році вибухнула жорстока фінансова криза. У компанія «Тойота» (Toyota) відбулася перший і єдиний за весь час існування компанії страйк робітників. У результаті цього страйку була повністю переглянута корпоративна маркетингова політика. Відділ реалізації при цьому виділився в самостійну компанію — Toyota Motor Sales Co., Ltd. Втім, у повоєнні роки весь автопром Японії разом з іншими галузями промисловості переживали досить важкі часи. Компанія «Тойота» (Toyota), при цьому, вийшла з кризи не в найгіршому стані.

У 1952 році помер засновник компанії — Киічиро Тойода. У цей час компанія «Тойота» (Toyota) вступила в період свого розквіту. У 50-х роках ХХ століття проводилися великі науково-технічні дослідження, розширювався модельний ряд. З’явилися такі популярні моделі як позашляховик Land Cruiser (Ланд Крузер).

1957 — Лютий: Представництво TMS відкриваеться в Таиланді. А в серпні цього року був налагоджений випуск такої відомої нині моделі, як Crown.

В жовтні 1957 — США була заснована торгова компанія Toyota Motor Sales, USA Її головним завданням був експорт і просування автомобілів «Тойота» (Toyota) на американському ринку. Проте, ця спроба експорту автомобілів «Тойота» (Toyota) на ринок США була невдалою. Але згодом, керівництво компанії зробило висновки з першої невдачі. І надалі експансія компанії «Тойота» (Toyota) на американський ринок була більш успішною .
1959 – Щомісячно виготовляється — 10 000 автомобілів. З січня: Автомобілі Toyota начинають виготовлятися за границями Японії — в Бразилії. Липень: Відкрито представництво в Австралії.
Серпень: Починає працювати завод Motomachi.

На прикінці 50-х років головний інженер компанії (з 1975 р. виконавчий віце-президент) Таічі Воно (Taiichi Ohno) придумав унікальну систему управління виробництва ( «камбал»), що дозволяє усунути всі види втрат — матеріалів, часу, виробничих потужностей. У 1962 році система отримала своє втілення на підприємствах групи «Тойота» (Toyota) і довела свою ефективність, сприяючи успіху компанії. Система базується на наступних 3-х простих принципах:

1. Виробляти тільки те, що потрібно, і тільки тоді, коли потрібно. Правило поширюється на запчастини, на організацію, на характеристики продукції. Все інше — марнотратство.
2. З появою помилки варто відразу ж знайти її причину, усунути її і не допустити її появи в майбутньому. Мета: відсутність помилок.
3. Всі співробітники і постачальники повинні постійно підвищувати якість продукції й удосконалювати виробничий процес.

У 1961 році компанії «Тойота» (Toyota) випустила нову модель Toyota Publica. Це був невеликий і дуже економічний автомобіль. Ця модель швидко стала дуже популярною.

У 1962 році компанія «Тойота» (Toyota) випустила мільйонний автомобіль. Шістдесяті роки минулого сторіччя стали періодом загального поліпшення стану економіки в Японії. Значною мірою це було наслідком бурхливого зростання продажів автомобілів. Активно розвивається дилерська мережа «Тойота» (Toyota) за межами Японії — у Європі, Азії та Південній Африці.

1965 -Жовтень: В Великобританії заснована компанія Toyota GB. В листопаді ж цього року: Начинаються роботи на заводі Kamigo (Япония). В тому ж листопаді: Toyota получає Deming Prize – найвищу японську нагород за якість.

Добилася успіху Toyota і на ринку США. Автомобіль Toyota Corona, який прийшов на американський авторинок 1965 році, швидко набув найширшого розповсюдження і став найпопулярнішим на іноземних ринках японським автомобілем .

У 1966 році компанія «Тойота» (Toyota) випустила свій самий популярний і масовий автомобіль — Toyota Corolla (Тойота Королла). Виробництво цієї надпопулярної моделі з успіхом триває по теперішній час У 1966 році компанія «Тойота» (Toyota) уклала ділову угоду з компанією Hino, ще одним японським виробником автомобілів. У 1967 році таку ж угоду було укладено ще з однією фірмою — Daihatsu.

У 1970-і роки активно будувались нові заводи, постійно проводилися технічні удосконалення агрегатів, нововведення з дорогих моделей переносилися на більш дешеві. У ці ж роки випускаються такі моделі «Тойота» (Toyota) як Celica (1970), Sprinter, Carina, Tercel (1978), Mark II. Toyota Tercel став першим передньопривідним автомобілем, що випускався в Японії.

У 1972 році 10-мільйонний автомобіль «Тойота» (Toyota) сходить з конвеєра компанії. Впевнено подолавши фінансові труднощі і енергетичну кризу, ведучи режим жорсткої економії сировини, розробивши ефективну вихлопну систему, зміцнюючи внутрішньокорпоративну політику, компаня «Тойота» (Toyota) впевнено вступила в 80-ті роки ХХ століття.

У 1982 році компанії Toyota Motor Co., Ltd. і Toyota Motor Sales Co., Ltd. зливаються в Toyota Motor Corporation. У цьому ж році починається випуск автомобіля Toyota Camry (Тойота Камрі).

До цього часу «Тойота» (Toyota) вже була найбільшим автомобільним виробником Японії та третім у світі виробником автомобілів за обсягами виробництва. У 1983 році «Тойота» (Toyota) підписала багаторічну угоду з General Motors. У 1984 році почалося їх спільне виробництво автомобілів у США. У цьому ж році була завершена 1-а черга будівництва випробувального полігону «Тойота» (Тойота) — Шібецу. Це будівництво було остаточно завершено в 1988 році. А у 1986 році був випущений 50-мільйонний автомобіль марки «Тойота» (Тойота). Починається випуск нових моделей — 4Runner, Corsa, Corolla II,.

Поява такої марки, як Lexus (Лексус) можна вважати однією з головних подій 80-х років. Lexus (Лексус) — підрозділ «Тойота» (Toyota), створене спеціально для експансії на ринок автомобілів більш високого класу. До цього часу Японія асоціювалася з економічними, невеликими, недорогими і демократичними моделями. З появою такого автомобіля як Lexus (Лексус), в секторі розкішних дорогих машин становище значно змінилося. Через рік після заснування Lexus, в 1989 році вже були представлені і поступили в продаж Lexus LS400 і Lexus ES250.

У 1990 році був відкритий власний дизайнерського центр — Tokyo Design Center. У жовтні того ж року в тоді ще Радянському Союзі відкривається перша авторизована сервісна станція. «Тойота» (Toyota) продовжує свою експансію по всьому світу. Відкриваються філії в різних країнах світу і разширять відкриті раніше. Активно ведуться науково-технічні дослідження. Відкриваються науково-дослідницькі компанії Toyota System Research Inc. (спільно з Fujitsu Ltd., 1990 рік), Toyota Soft Engineering Inc. (спільно з Nihon Unisys, Ltd., 1991 рік), Toyota System International Inc. (спільно з IBM Japan Ltd. і Toshiba Corp., 1991 рік) і т.п. У 1992 році були опубліковані Toyota Guiding Principles. У цьому документі містилися основні принципи роботи корпорації, вираз корпоративної філософії. Тоді ж вийшла The Earth Charter (Хартія Землі). Такою була реакція керівництва компанії на посилання екологічних тенденцій в суспільстві. Без перебільшення, екологія справила на розвиток «Тойота» (Toyota) величезний вплив. У цей період були розроблені великі плани і програми по захисту навколишнього середовища.

У 1991 році «Тойота» (Toyota) випустила свій 70-мільйонний автомобіль, а в 1996 — 90-мільйонний.

1992 -Квітень: Начинає роботу спільна дилерська мережа з компанією Volkswagen / Audi. Жовтень: Починається виробництво на нових підприємствах Toyota Motor Hokkaido і Toyota Motor Kyushu в Японії. Грудень: Починає роботу завод Toyota Motor Manufacturing (UK) Ltd. у Великобританії.

У 1992 році був відкритий Toyota Training Center у Владивостоці .

У 1995 році було підписано угоду про пайовий розподіл продукції з Hino і Daihatsu. У тому ж році було оголошено про прийняття нового глобального бізнес-плану, а також розпочато випуск двигунів з системою зміни фаз газорозподілу (VVT-i).

У 1996 році відкрився Toyota Training Center в Москві і було розпочато виробництво чотиритактного бензинового двигуна з безпосереднім вприскуванням палива (D-4).

У 1997 році була створена модель Prius. Вона була оснащена гібридним двигуном (Toyota Hybrid System). Крім Prius, гібридними двигунами були оснащені автомобілі Coaster і RAV4. Також було заявлено про початок виробництва автомобіля Toyota Raum, в 1998 — Toyota Avensis і нового покоління Land Cruiser 100. В цей же час «Тойота» (Toyota) придбала контрольний пакет акцій Daihatsu. 1997 — Березень: В Аргентині починає роботу завод Toyota Argentina SA Zarate. Липень: У Китаї розпочинає роботу Tianjin Jinfeng Auto Parts Co. Ltd. Серпень: Заснована компанія Virtual Venture Company. У 1997 році була створена модель Prius. Вона була оснащена гібридним двигуном (Toyota Hybrid System). Крім Prius, гібридними двигунами були оснащені автомобілі Coaster і RAV4.

У 1999 році, виробництво досягає 100 млн. автомобілів. Квітень: Завершено розширення дизайн-центру Tokyo Design Research & Laboratory. Вересень: Корпорація TMC виходить на Нью-йоркську і Лондонську фондові біржі. Жовтень: У Японії вироблений 100-мільйонний автомобіль Toyota.

У 2000 році продаж автомобіля Toyota Prius досягли 50 тисяч в усьому світі. У цьому ж році було запущено нове покоління Toyota RAV4 (Тойота РАВ4). Травень: У Європі відкривається дизайн-центр Toyota Europe Design Development SARL.

У 2001 відбулося створення команди Toyota Panasonic Racing Team, Березень: Продажі Camry в США склали 5 000 000 одиниць. Грудень: Інститут Toyota відкриває свої двері

У 2002 році «Тойота» (Toyota) вперше взяла участь в автоперегонах Formula 1. Січень: Toyota і PSA Peugeot Citroen підписали угоду про виробництво малолітражних автомобілів у Чехії. Лютий: Toyota Motor Manufacturing Turkey Inc. (TMMT) почала експортувати автомобілі до Європи. Квітень: ТОВ «Тойота Мотор» почало своє функціонування на території Росії.

2003 — Представлення Toyota Avensis нового покоління.

У 2004 році -Початок виробництва Corolla Verso в Туреччині. Представлення нової Toyota Corolla — однієї з найбільш продаваних моделей у світі.

2005 — Установа 000 «Тойота Мотор мануфекчурінг Росія» — заводу з виробництва автомобілів Toyota.
2007 — Відкриття заводу 000 «Тойота Мотор мануфекчурінг Росія», початок виробництва автомобіля Toyota Camry в Росії.

В даний час компанія «Тойота» (Toyota) є одним з найбільших світових виробників автомашин. Вона також є найбільшим японським автовиробником. Компанія «Тойота» (Toyota) випускає в Японії більше 5,5 мільйонів машин на рік або один автомобіль кожні 6 секунд.