Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Час Оскарів: переможці та аутсайдери!

Цьогорічний «Оскар» запам’ятається насамперед перемогами режисерки Кетрін Біґелоу та акторки Сандри Баллок, які отримали свої перші статуетки. І якщо тріумф стрічки Біґелоу «Повелителі бурі» був більш-менш передбачуваним (а загалом картина зібрала шість «Оскарів»), то відзнака Баллок як «Найкращої актриси першого плану» за роботу в картині «На темному боці» стала несподіванкою для багатьох глядачів.
Прикметно, що кінокар’єри обох жінок у 2000-х складалися не найкращим чином. Після культового фільму «На гребені хвилі» (1991), Кетрін зафільмувала кілька нуднуватих бойовиків про справжніх мужчин, а Сандра, багатообіцяюча зірка 1990-х, все глибше загрузала у болоті романтичних комедій.
Проте цьогорічний «Оскар» дав їм шанс реабілітуватися. Біґелоу стала першою жінкою, яка здобула премію в номінації «Найкращий режисер», обійшовши дев’ять інших серйозних суперників, зокрема, свого колишнього чоловіка Джеймса Кемерона із титанічним блокбастером «Аватар». А «несерйозній» Сандрі Баллок, у свою чергу, вдалося подолати таких солідних драматичних актрис, як Меріл Стріп та Гелен Міррен.
Серед цьогорічних претендентів на «Оскар» були і дві картини, які не отримали жодних відзнак, проте мали достатньо високий рейтинг серед американських критиків. Це стрічка Веса Андерсона «Фантастичний містер Фокс», знята у техніці покадрової анімації та чорна комедія братів Коенів «Серйозна людина».
Картина Андерсона, що змагалася за нагороду у номінації «Найкращий анімаційний фільм року», потрапила у неординарну компанію: її суперниками були стрічка «Кораліна» знаменитого мультиплікатора Генрі Селіка, також виконана у покадровій техніці, мальований мультик «Принцеса та жаба» Джона Масекра та Рона Клементса, «Секрети Келлз» Томма Мура та новий витвір студії «Піксар» — «Вперед і вгору» Піта Доктера.
Прикметно, що цього року із комп’ютерною анімацією змагалися фільми, виконані у двох традиційних мультиплікаційних техніках, втім, «Піксар» цілком передбачувано виграв.
Стрічка братів Коенів «Серйозна людина» номінувалася як «Найкращий фільм року». Крім того, Коени, які самі написали сценарій до свого фільму, змагалися у конкурсі сценаристів, але програли Марку Боалу із «Повелителями бурі». У своїй новій стрічці Коени продовжили витончене знущання над американськими фріками та невдахами, але цього разу звернулися до рідної їм теми і змалювали життя в єврейській общині Міннеаполіса кінця 1960-х, у якій колись виростали.
На жаль, ані фаворит цьогорічної церемонії «Повелитель бурі», ані стрічка «На темному боці», ані «Фантастичний містер Фокс», як і «Серйозна людина» поки що не вийшли в український прокат. Тож «Українська правда. Життя» пропонує короткий огляд цих чотирьох картин, безперечно, вартих уваги.
Коротко про фільми:
«Повелителі бурі» — Стрічка розповідає про роботу американських підривників у Іраку. Щодня маленькому загону із трьох чоловік доводиться знешкоджувати бомби, закладені в Багдаді терористами. І щодня вояки наражаються на смертельну небезпеку, адже пояс шахіда може носити хто завгодно, навіть дитина.
«На темному боці» — Аби грати у шкільні команді, Майклові необхідно було добре вчитися, а він ледь вмів читати та писати, навчаючись у випускному класі. Долею юнака зацікавилася багата родина Туї, яка допомогла йому із навчанням та неабияк посприяла його спортивним досягненням. Зрештою, Туї стали опікунами юного футболіста.
«Фантастичний містер Фокс» — Стрічка розповідає про лиса на ім’я містер Фокс. Перед народженням сина він пообіцяв дружині, що покине небезпечну роботу куролова і знайде собі спокійний та постійний заробіток. Лис так і вчинив, він став колумністом у місцевій лісовій газеті, але тваринні інстинкти не дають йому спокою. Разом із другом Опосумом Фокс влаштовує розбійницькі набіги на комори місцевих фермерів. Ґазди не витримують та починають війну проти родини лиса, а заодно і проти всіх лісових мешканців.
«Серйозна людина» — Героєм стрічки є університетський викладач математики із кумедним (як на наш слух) іменем Лоуренс Гопнік, який раптом зі здивуванням усвідомлює, що його звичне та буденне життя руйнується, немов картковий будиночок: дружина вимагає розлучення, студент-кореєць підкидає хабара, наукова рада може позбавити його місця в університеті, дивакуватий брат має проблеми із законом, а діти зовсім відбилися від рук.

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: