Cексуальні злочини серед священиків, Папа знає і мовчить?

Вищі ієрархи Римської католицької церкви, у тому числі і її нинішній голова Бенедикт XVI, який протягом багатьох років замовчували факти сексуальних злочинів серед священиків, у тому числі вчинені щодо неповнолітніх. До такого висновку прийшли в результаті власного розслідування журналісти газети The New York Times.

У розпорядження видання потрапили матеріали у справі священика Лоуренса Мерфі (Lawrence Murphy), якого звинуватили в розбещенні близько 200 глухих хлопчиків. З 1950 по 1974 роки він працював у школі для глухих дітей в штаті Вісконсін. Після його переїзду місцевим церковним властям стало відомо про сексуальні домагання Мерфі до дітей.

Однак священик так і не був позбавлений сану, проти нього навіть не було порушено внутрішнє розслідування. Крім того, католицька церква не повідомила про це до відома і цивільну владу. З 1981 по 2005 роки Конгрегації доктрини віри, яка і займалася розглядом справ «тих хто проштрафилися» священиків, очолював кардинал Йозеф Ратцингер — нинішній Папа Бенедикт XVI.

До рук журналістів потрапила внутрішньоцерковне листування у цій справі. З неї випливає, що в 1996 році католицька церква все-таки почала внутрішнє секретне розслідування справи Мерфі, однак воно було зупинено за особистою вказівкою Ратцингера. У 1998 році Мерфі помер, будучи в сані священика і так і не зазнавши ніякого покарання.

На думку журналістів, це всього лише один з тисяч прикладів, коли католицька церква приховувала злочини своїх священнослужителів, щоб уникнути скандалу і зберегти авторитет серед віруючих.

У початку 2010 року епіцентром скандалу, пов’язаного з насильством над вихованцями католицьких шкіл і притулків, стали Ірландія і Німеччина. Більша частина, що відкрилися фактів пов’язана з подіями 1960-1980-х років. У скандалі був замішаний і брат Бенедикта XVI, який зізнався в рукоприкладстві по відношенню до школярів.

24 березня Папа Римський прийняв відставку ірландського кардинала Джона Маги — його звинувачували в приховуванні інформації про сексуальне насильство над неповнолітніми, яке відбувалося в його єпархії. Глава католиків сам попросив Маги подати прохання про відставку. Минулого Маги служив особистим секретарем у трьох понтифіків підряд, включаючи Івана Павла II — повідомляє Лента.ру.