Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Біль, що це таке?

Майже кожна людина знає з власного досвіду, що таке біль. Однак для того, щоб краще зрозуміти її природу і наслідки, необхідно глибше проаналізувати це явище. Біль слід розглядати як сигнал небезпеки, що попереджає про те, що щось не в порядку. Цей сигнал вкрай важливий, щоб людина могла захистити себе від зовнішніх і внутрішніх травм. Останні можуть мати як фізичну, так і психологічну природу.
У зв’язку з цим необхідно згадати про людей, хоча їх дуже мало, з вродженою нездатністю відчувати біль. Вони часто помирають передчасно, оскільки не в змозі захистити себе від небезпечних ушкоджень, таких, як колоті рани, опіки та ін. 
Реакція на біль у основному рефлекторна. Наприклад, ми відсмикуємо  руку, випадково доторкнувшись до гарячого предмету, і швидко піднімаємо ногу, наступивши на гострий предмет. Рогівка ока — одна з найбільш чутливих до болю частин організму, і ми моргаємо рефлекторно, якщо в око потрапляє навіть найменша смітинка. Біль може призвести до рефлекторного відмови м’язів діяти. Наприклад, при переломі ноги біль викликає повільне рефлекторне припинення м’язової діяльності в ній, в результаті чого можливість руху нею виключається. Це важливо, оскільки навіть незначний рух може призвести до пошкодження нервів і кровоносних судин гострими краями зламаної кістки.
Больові відчуття суб’єктивні і мають індивідуальний характер. Біль, яку Я відчуваю, — Моя. Таким чином, біль відрізняється від інших чуттєвих сприймань, таких як зір і слух, що ми можемо розділити з іншими людьми. У той же час наша реакція на біль у більшості випадків попереджає нас та оточуючих: жестами, мімікою, рухами і звуками ми повідомляємо про свої муки.
Хронічний біль не являє собою сигнал несподіваної небезпеки. Це трапляється, наприклад, при онкологічних і деяких інших захворюваннях. У подібних випадках біль викликає лише важкі страждання, які можуть повністю зруйнувати особистість хворого, і навіть надавати несприятливий психічний вплив на його близьких.
Отже, біль — це явище, що стосується в першу чергу окремо людини, але також в більшою мірою впливає на оточуючих.

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: