Американське безробіття.

Понад 10% жителів Нью-Йорка — 425 тисяч чоловік — є безробітними або перебувають у пошуку роботи. Це найвищий рівень за три десятиліття ведення статистики трудової зайнятості. Очікується, що до кінця наступного року кількість безробітних залишиться на рівні 10% або вище. Це — не рахуючи тих, хто відмовився від пошуку роботи.

Дуейн Рендел живе в бідному районі Брукліна. Він без роботи вже 5 років. За його словами, весь цей час він пропонує свої послуги у всіх магазинах і фірмах міста.
«Ніхто не подзвонив мені. Жодного разу, — каже Рендел. — Але я продовжую ходити. Навіть якщо на магазині немає оголошення «Необхідні працівники», я все одно заходжу і питаю, бо ніколи не знаєш. Деякі менеджери дуже розбірливі і шукають людей, твердо націлених на роботу ».
Сім’я Дуейна, а в нього двоє дітей, живе на державну допомогу і дрібний підробіток вантажником і підсобним робітником, хоча у нього є висока кваліфікація.
«Я можу працювати електриком, сантехніком, столяром, штукатуром. У мене сила-силенна різних професій і великий досвід. Такі люди, як я, потрібні. Кожен день будуються будинки, але безробітних все прибуває », — говорить Рендел.
У декількох кілометрах від Брукліна, у Верхньому Манхеттені Стефані Форман так само бореться з труднощами. Рік тому вона була високооплачуваним експертом з маркетингу. Сьогодні вона живе на пенсійні накопичення, поки шукає нове місце.
«Кожен день я переглядаю списки вакансій в компаніях. Перевіряю блоги, слухаю новини, дивлюся, у яких фірм справи йдуть в гору, у яких компаніях виходять нові продукти, хто там працює, і чи не знаю кого-небудь. Але частіше за все я не отримую відповіді. Доводиться бути дуже наполегливою — а грань між наполегливістю і тим, щоб не сісти людині на голову — дуже тонка. Тому вас просто не хочуть бачити ».
Нещодавно Форман відвідала ярмарок вакансій в Манхеттені, що зібрала сотні безробітних професіоналів. Вона прийшла туди попри сумніви:
«Мені здається, в країні складається помилкове відчуття, що ситуація на ринку робочої сили поліпшується. Той факт, що фірми почали давати оголошення про вакансії, не означає, що вони наймають людей. За мій 25-річний досвід у бізнесі я ніколи не бачила ринок трудової зайнятості в такому стані ».

І все ж Стефані вважає, що в неї немає іншого вибору: «Я не складаю руки. Невдачі — не привід для припинення пошуків ».

Дуейн Рендел теж відмовляються визнати поразку. Нещодавно він подав заявку на тимчасову роботу в федеральному Бюро перепису населення:
«Мені веліли пройти тест, я сказав — давайте, я спробую — і пройшов. Дуже цьому радий. Це добре оплачувана робота та неповний робочий день. Правда, вона триватиме лише 4-5 місяців, але як здорово знову працювати! »
Стефані Форман теж отримала гарну новину — пропозиція маркетингової фірми на неповний робочий день. «Це тільки початок, — каже вона. — Найважливіше — бути завжди готовою і не пропустити наступної можливості ».
Голос Америки