10 способів вас обдурити. Найпоширеніші схеми шахрайства.

Кризовий час — традиційний період «розквіту» діяльності аферистів. Шахраї користуються відчаєм людей і їх прагненням заробити будь-якими способами.

Особливо схильні до обману літні, говорить статистика. По-перше, у них, як правило, більше заощаджень, ніж у молодих, що і привертає аферистів, а по-друге, з віком ми стаємо більш довірливими — всупереч думці, ніби життя нас чомусь вчить.

Але це не означає, що якщо ви ще не на пенсії, можна розслабитися і не боятися шахраїв — жертвою обману може стати кожен, тим більше зараз, коли шлях в кожен будинок для шахраїв в буквальному сенсі відкритий. Мобільні телефони, електронна пошта, аська — все нові і нові засоби зв’язку роблять нас все більш уразливими для обману. Так що треба бути завжди напоготові. Ось 10 найбільш поширених шахрайських схем, перевірених часом і діючих скрізь, де є люди і гроші.

  • 1. Робота на дому. З / п висока!

Хвиля безробіття, що захлеснула весь цивілізований світ, не могла не стати приводом для розробки нових «розводів». Точніше, сама схема-то стара як світ, але інтерес до неї розгорівся по-новому. І все через кризу.

«Робота на дому. Освіта середня, висока з / п »- такі оголошення можна десятками побачити на вулиці, в метро, в Інтернеті, навіть у газетах. Здавалося б, варто насторожитися: за що будуть платити цю саму «високу з / п» людині без освіти і особливих навичок? Але люди вірять: вірять і дзвонять за вказаними телефонами. Далі їх просять заплатити, скажімо, 1000 рублів, а натомість пропонують комплект для навчання нового співробітника. На перевірку цей комплект виявляється пачкою паперів (у кращому випадку — диском), із зазначенням того, як «розвести» ще парочку побратимів по нещастю.

Або такий варіант: вам пропонують роботу з вичитування або верстці тексту. Щоб отримати постійну роботу, вам треба виконати пробне завдання, що (увага!) Вам вишлють за символічну суму — за 300 рублів. Мовляв, «вибачте, нас уже часто обманювали і не виконували ніяких завдань, от ми і просимо залишити таку заставу». Ну що може бути зворушливішим шахраїв, що виправдовуються своїм важким життям? На цьому і заробляють.

  • 2. Ви стали 1000-м відвідувачем

Вам приходить лист, наприклад, з Іспанії — або будь-якої іншої далекої країни, — але обов’язково англійською. У ньому вас вітають з тим, що одного разу, зайшовши на такий-то сайт, ви автоматично стали учасником розіграшу призів — і виграли! Приз — велика сума грошей або автомобіль. Щоб отримати його, вам треба всього лише перевести на певний рахунок якусь суму грошей, щоб оплатити доставку призу в Росію. Природно, йдуть гроші безповоротно і безслідно. Відомі випадки, коли люди втрачали кілька тисяч доларів в надії на те, що от тепер їм нарешті вишлють їх виграш.

  • 3. Стань землевласником

Починається афера з того, що обманщик купує якесь заросле поле і розтинає його на дрібні ділянки. Кожен шматочок продається окремій жертві за непомірні гроші. Тут грає роль талант і чарівність самого обманщика: його завдання — переконати жертву в тому, що незабаром тут прокладуть шосе або збудують парк атракціонів і земля подорожчає раз на десять. У хід ідуть підроблені будівельні плани та документи. Природно, ніякого будівництва на самому ділі не планується, і шахраї зникають, залишаючи своїх жертв на нічого не вартому  клаптику землі.

  • 4. Піраміди

Класична фінансова піраміда передбачає залучення від сотні до декількох тисяч «вкладників», кожен з яких вносить відносно невелику суму грошей. Обіцяні гігантські дивіденди виплачуються за рахунок новоприбулих жертв.

Згідно з більш просунутою схемою, учасникам піраміди пропонується самостійно залучати у «справу» своїх друзів і знайомих. За кожного зверненого виплачується певна такса (причому збирається вона з тих же звернених). Вашим друзям пропонують виконати те ж саме — і так до нескінченності, поки піраміда не буде викрита або її творці не вирішать згорнути лавочку.

  • 5. Інноваційний бізнес

Ця розводка розрахована на людей з грошима і вільними поглядами. Шахраї вишукують тих, хто готовий ризикувати і мріє про власну справу, і просять проінвестувати їхній бізнес. Як бізнес-план потенційному інвестору пропонується яка-небудь «супер-ідея», найчастіше з використанням революційних технологій або якого-небудь особистої винаходи. Жертві обіцяють золоті гори і віддачу в перші ж півроку після вкладення, але, як тільки так званий бізнесмен отримує гроші, він, природно, випаровується.

  • 6. Робота на телефоні

Чергова афера з розряду «робота на дому». Найбільш привабливим виглядає обіцянка того, що «ви зможете заробляти, не відриваючись від своїх звичних справ». Нібито, дві години на день вистачить для того, щоб відбити свій тижневий заробіток на основній роботі. Природно, ніяких особливих навичок знову ж таки не потрібно. Вам треба тільки заплатити за сертифікат співробітника і спеціальний телефонний номер. Фінал цієї історії передбачуваний.

  • 7. Прощай, автомобіль

Основні жертви таких афер — приватні продавці автомобілів. У кризовий період, коли ціни почали падати не по днях, а по годинах, люди не дуже піклуються про вигоду з  продажі і намагаються якомога швидше позбутися майна — поки його ціна не впала до нуля. Цим і користуються псевдо-покупці, що пропонують продавцю більш високу ціну, але … за умови того, що оплата буде у вигляді банківського чека або розписки на третю особу. На той час як продавець виявляє, що чек підроблений, а розписка оформлена на «мертву душу», покупець вже встигає перегнати машину за кордон або перепродати.

  • 8. Час вкладати в акції

З початком кризи вартість акцій багатьох суперкомпанію впала на 50, а то й на 80%. Тому багато аналітиків стали хором закликати широку публіку скуповувати цінні папери, поки вони такі дешеві. Мовляв, років через 3, коли криза закінчиться, акції подорожчають в рази і їх власники зможуть добряче заробити.

Шквал таких рекомендацій не міг не зіграти на руку шахраям. Псевдо-брокери обдзвонюють початківця та потенційних інвесторів і пропонують купити стільки-то акцій якоїсь компанії. Вона нібито скоро повинна піднятися за рахунок зміни менеджменту або переходу на нове ефективне виробництво. Тим більше, самі працівники цієї компанії вже почали скуповувати її ж цінні папери, що є прямим доказом її швидкого зростання. Тільки поспішіть — акцій залишилося зовсім небагато.

Витративши близько 20 тисяч доларів, інвестори незабаром виявляють, що вклалися в фірму-пустишку. Як правило, це якась одноденка, зареєстрована за кілька днів до початку афери і що існує тільки на папері. Або компанія з довгою, але не самою вдалою історією. Ясна річ, продати такі акції неможливо.

  • 9. Вам лист

Ця схема називається фішинг. Щоб організувати таку операцію, шахраєві потрібен комп’ютер і клієнтська база якого-небудь банку. На щастя прихильників легкої наживи, ці бази можна придбати на будь-якому радіоринку.

Отже, вам надходить електронний лист нібито з відділу безпеки вашого банку. Вас сповіщають, що ваші заощадження, можливо, були атаковані шахраями, тому банку треба провести повну ревізію ваших фінансових операцій. Для цього потрібно сама малість — ваші паспортні дані і коди доступу до банківського рахунку. Як тільки шахраї отримують ці дані, вони можуть робити з вашими грошима що завгодно. Запам’ятайте: ні один банк ніколи не попросить у вас персональні дані і тим більше пін-код вашої картки.

  • 10. Робимо ставки, панове

Ще одна категорія найбільш частих жертв шахраїв — азартні гравці. Причому мова не про завсідників казино і любителів ігрових автоматах, які, фактично, обдурюють самі себе. Наживаються шахраї на любителях скачок та інших спортивних змагань.

Наприклад, ви хочете зробити ставку на коня або борця, і такий собі послужлива та обізнана людина пропонує продати вам «секрет» — хто краще підготовлений до змагання, хто кульгає на одну ногу і т.п. Пропалені гравці на таке не ловляться, але ось новачки — постійно.

Ще одна схема: вас просять поставити гроші на таку-то кіняку. Мовляв вона виграє, шахрай це знає точно. Натомість просить 50% від виграшу, а в разі невдачі обіцяє відшкодувати збиток. Звичайно, ставка не виграє, а шахрай випаровується відразу після внесення плати.

Джерело: http://www.aif.ru

job.ukr.net