Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Український вибір

Російські та українські політики, експерти та міжнародні спостерігачі, що брали участь у четвер у телемості Київ-Москва, закликали до «перезавантаження» відносин Росії та України. Вони закликали не звертати увагу на деяку нервозність, яка з’явилася в українському суспільстві напередодні другого туру виборів президента.
Як сказав один з українських учасників телемосту, присвяченого зовнішньополітичним відносинам, «шлях ворожнечі з« північним сусідом »- це шлях в нікуди». Спокійне закінчення виборів президента могло б стати запорукою початку нових відносин з Кремлем, говорили в київській студії. Колеги з московської студії як перших кроків нового українського президента бачать визнання статусу російської мови в Україні та засудження нагородження неоднозначних українських історичних особистостей.

За словами академіка Національної академії наук України Петра Толочка, «якщо знову доля виборів буде вирішуватися в судах або на« майданах », то той період, який переживає Україна останні п’ять років, продовжиться».
«Ми витрачаємо свої сили не на творення відносин, а на руйнування. Так ніхто не робить », — сказав він, оцінюючи нинішній стан діалогу з Росією. На думку академіка, внутрішні українські проблеми також потрібно вирішувати в мирному ключі: «Усім нам пора задуматися над тим, витримаємо ми далі життя на суцільний істериці, чи не час нам пожити трохи спокійно? Треба відновити мир в Україні. Зробити нульовий варіант — ми не миримося, але миримося з вашими західно-націоналістичними цінностями, ви — миритися з нашими ».
Закликає до зміцнення відносин між Україною і Росією після 7 лютого і директор Московського бюро з прав людини, член Громадської палати РФ Олександр Брод. Він вважає, що новому президенту доведеться сконцентруватися на вирішенні деяких проблем, які заважають партнерського діалогу України на зовнішньополітичній арені.
«Я говорю про використання націоналістичного ксенофобського ресурсу у виборчій кампанії України. Зовсім недавно лідери неурядових організацій Великобританії, Росії, Німеччини підписали заяву про безпрецедентне, кричуще присвоєння президентом України Віктором Ющенком звання «героя України» Степану Бандері. Людині, який відомий з масових вбивств євреїв на Західній Україні. Як і раніше в Києві на Майдані Незалежності продаються гори антисемітської, профашистської літератури. Ми хотіли б звернути на це увагу українських політиків та лідерів громадського життя України », — зазначив Олександр Брод.
Назвав авантюрною ідеєю-спробу нинішнього керівництва України «змусити частина громадян багатомільйонної країни змінити свою культурно-мовну ідентифікацію» керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко. Він привітав ухвалене в четвер Конституційним судом республіки рішення, яке скасувало одна з постанов уряду Юлії Тимошенко, що зобов’язувала вчителів у школах говорити на роботі виключно українською.
«Не зрозуміло, для чого це робилося, — сказав Віктор Мироненко. — Ми хочемо, щоб вибори в Україні пройшли чесно, чисто. Щоб той, хто програє — визнав свою поразку. Щоб Росія — визнала того, хто виграє. Я б лукавив, якби сказав, що у Брюсселя, Вашингтона і Москви немає своїх уподобань в Україні. Але добре, що Брюссель, Вашингтон і Москва навчилися не декларувати свої уподобання, а поважати вибір українського народу ».
Говорячи про особливості українських виборів, міжнародний спостерігач від Парламентської Асамблеї Ради Європи, депутат Держдуми Сергій Марков у своєму виступі зазначив, що деякі особливості українського політичного життя не завжди зрозумілі в Європі.
«У багатьох країнах світу опозиція звинувачує владу у фальсифікаціях. Україна — це єдина, мабуть, країна, де діючий уряд звинувачує опозицію у фальсифікації », — стверджує Сергій Марков. Він сказав, що вплив Заходу відіграло ключову роль під час «помаранчевої революції». За словами міжнародного спостерігача, тепер ситуація інша:
«Ці вибори в остаточному підсумку будуть визнані. Одним з інструментів досягнення компромісу для сторони, що програла будуть умови створення якоїсь зони поваги, преференцій до опозиції ».
Торкаючись теми нинішніх виборів, керівник місії міжнародних спостерігачів CIS EMO Олексій Кочетков у київській студії сказав, що «зараз одна із сторін починає виявляти серйозну нервозність, і нагнітає обстановку».
«Хоча ми, міжнародні спостерігачі, особливих причин для цього не бачимо», — зазначив Олексій Кочетков. Його колега, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони, політолог Дмитро Видрін звернувся до журналістів з проханням не мовчати, коли політики намагаються «знищити репутацію тих, хто міг би бути третейським суддею на виборах».
«Мені неодноразово доводилося бувати в країнах Азії, Африки, де розгорталися сценарії соціальної напруженості. Сценарій був один і той самий: спочатку знищувалася репутація всіх верств і груп, які теоретично могли бути третейським судом, а потім вже виникала конфліктна ситуація », — зазначив політолог Видрін. Він заявляє, що останні кілька тижнів в Україні цілеспрямовано знищується репутація і авторитет тих, хто міг би бути, образно кажучи, громадським третейським судом — журналістів, міжнародних спостерігачів.
«Чому ви так в’яло реагували, коли політики на телеканалах знищували вашу репутацію, кажучи, що всі телеканали продажні, всі журналісти продажні, особливо коли вони добре пишуть про опонентів?» — Звернувся він до журналістів. Недавні спроби більше двох тисяч грузинських спостерігачів взяти участь у виборах президента він назвав «рейдерської додатковою емісією».
«Це була спроба знищити авторитет міжнародних спостерігачів як таких»,-підсумував політолог.
Джерело Голос Америки

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: