Тактичний робот EATR, що харчується будь-якою біомасою.

robotЦей енергонезалежний Автономний Тактичний Робот (Energetically Autonomous Tactical Robot, EATR), був розроблений компанією Robotic Technology Inc. (RTI) на замовлення DARPA. Його унікальна відмінна риса полягає в його енергетичної установці, яка являє собою біореактор, паливом для якого може служити будь-яка біомаса, включаючи біомасу як рослинного, так і тваринного походження.

Робот EATR обладнаний маніпулятором, обладнаний захватним пристроєм і пилкою, за допомогою яких він відокремлює і поміщає в свій біореактор частини біопалива. Творці цього робота стверджують, що в його програму закладена можливість використання як палива тільки біомаси рослинного походження — прутків, трави, дерев’яних трісок і т.п. Розробники робота пішли на цей крок під тиском різкої критики, яка прозвучала з боку каналу «Fox News» і видання CNET, які засудили явно виражений «м’ясоїдний» характер цього пристрою.

Рухова установка робота складається з двигуна, потужністю в 16 кінських сил, який приводить в рух електрогенератор від якого живляться маршові електродвигуни та інше електричне обладнання. При проектуванні цього двигуна було використано велику кількість нових технологій і інновацій, внаслідок чого ця розробка перемогла у конкурсі Invention of the Year 2008 року.

Незважаючи на те, що програмою робота передбачено використання біомаси тільки рослинного походження, ніхто не може гарантувати, що у разі використання таких роботів під час військових дій в пустелях і місцевості з відсутньою рослинністю, у цих роботів не включиться прихована до цього ділянка програми, яка дозволить їм споживати біомасу з тварин. Чи не стануть, у такому випадку, ці роботи вбивцями тварин і людей?

dailytechinfo.org