Розроблено пристрій, здатний перетворити будь-яку людину в людину-павука.

paukКоманда інженерів, хіміків і фізиків з корнуєльского університету розробили малогабаритний пристрій, розміром з КПК, що у майбутньому зможе надати солдатам можливість пересуватися по стінах і вертикальних поверхнях, подібно до людини-павука. І немає нічого дивного, що підтримку і фінансування цих робіт проводилось Управлінням перспективних дослідницьких програм DARPA, яке вже протягом багатьох років проводить ряд програм, покликаних на те, що б забезпечити звичайних солдатів можливостями Супермена та інших науково-фантастичних супергероїв, включаючи «рентгенівське» зір і супершвидкісний рух.

Але серед усіх Супергеройських можливостей, можливості людини-павука стояли перед DARPA на першому місці, дозволяючи солдатам «швидко долати вертикальні перешкоди без необхідності використання мотузок або сход». Тому останнім часом була розроблена маса нових принципів, заснованих на використанні липких речовин, електростатичної електрики, що дозволяють переміщатися по вертикальних поверхнях. Деякі з них були втілені в життя у вигляді роботів, але, через складності технічної реалізації, ні одна з нових принципів не підходить для практичного використання.

Ідею для створення свого пристрою вчені з Корнуелл взяли з живої природи, точніше від одного з видів жуків, що мешкають у Флориді. Цей жук, використовуючи сили поверхневого натягу води, може триматися на поверхні листя з силою, в сто разів, що перевищує вагу його власного тіла. Пристрій являється тришаровою пластиною, що мають між собою мікропори для руху по них звичайної води. Під впливом електричного поля, що виробляється електронною системою, вода рухається крізь капіляри і виступає на поверхні останньої пластини у вигляді крихітних крапельок. Кожна така крапелька, стикаючись з поверхнею, забезпечує дуже маленьку силу утримання, але коли таких крапельок сотні тисяч, вони спільно можуть забезпечити силу утримання за рахунок сили поверхневого натягу, що дорівнює близько 7 кілограмів на один квадратний дюйм поверхні. Чим менше площа поверхні і більше на ній капілярних отворів, тим більшу силу «прилипання» можна отримати.

Але, в даний час з практичною реалізацією цієї технології не все гладко. Основна проблема полягає в електростатичному «насосі», який забезпечує рух води через систему капілярів, і полягає в нестабільності роботи цього «насоса». В даний час дослідники працюють над новою, більш продуктивної, системою подачі води, яка дозволить отримати велику силу «прилипання«. Приміром, пластина розмірами 7,5 на 12,7 см зможе забезпечити силу, здатну утримати дорослої людину, вагою 100 кг.

Якщо розробка такої системи матиме успіх, то стане можливим виготовлення рукавичок і черевиків, за допомогою яких людина зможе пересуватися по вертикальних поверхнях, незалежно від характеру цієї поверхні.

dailytechinfo.org