Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Новий вид лазера, фотони світла, замінять електрони.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту сьогодні продемонстрували перший лазер, вироблений оптичними компонентами на базі такого хімічного елемента, як германій. За словами вчених, новий вид лазера може знайти широке застосування в таких галузях, як телекомунікації і майбутні квантові обчислення. Дослідники кажуть, що на відміну від багатьох інших розробок їх германієвий лазер працює при кімнатній температурі і будь-яких додаткових умов не вимагає.
У Массачусетсі впевнені в можливості застосування в майбутніх комп’ютерах германієвих мікровипромінювачів, які будуть передавати інформацію за допомогою фотонів світла, а не електронів, як це робиться зараз. Не менш важливо й те, що для створення лазера був використаний новий матеріал, який раніше вважався непридатним для цього.
«Обчислювальні можливості чіпів ростуть і останні мають потребу в усе більш швидкісних і широкосмугових каналах зв’язку для відправлення даних в пам’ять або процесор. У світлі цього, традиційні електронні з’єднання незабаром стануть непрактичними, тому що вони вимагають надто багато електроенергії і обмежені у швидкості. Маючи справу з світлом, ми можемо знизити енергопотреби в рази, скоротити ширину каналів і фізичні розміри пристроїв «, — говорять в МТІ.

cybersecurity.ru

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: