Новий альбом Massive Attack: Heligoland (2010)

heligolandНовий альбом родоначальників тріп-хопу — Massive Attack !!!!!
Вперше за 7 років!
За участю:

• Damon Alborn (Blur, Gorillaz)
• Horace Andy (учасник оригінального складу Massive Attack)
• Adrian Utley (Portishead)
• Hope Sandoval (Mazzy Star)
• Martina Topley-Bird (Tricky)
• Guy Gurvey (Elbow)

Massive Attack оприлюднили деталі випуску свого п’ятого студійного альбому «Heligoland», випуск якого запланований на 8 лютого 2010 року. У записі альбому взяли участь гостьові вокалісти Деймон Албарн (Damon Albarn), Хоуп Сандовал (Hope Sandoval), Мартіна Топл-Берд, (Martina Topley-Bird), Гай Герві (Guy Garvey), Тунде Адебімпе (Tunde Adebimpe) і давній соратник групи реггей-співак Хорас Енді (Horace Andy). Деймон Албарн також зіграв басову партію в композиції «Flat of the Blade» і клавішну в «Splitting the Atom», а учасник «Portishead» Едріан Утлі (Adrian Utley) виступив у якості гітариста в «Saturday Come Slow». У записі кількох треків відзначився і Тім Голдсуорсі (Tim Goldsworthy) (DFA).

Спочатку альбом мав вийти на початку жовтня 2009 року, однак дата релізу неодноразово відкладалася. Причина в тому, що учасники Massive Attack, відомі своїм перфекціонізмом і неквапливістю, були незадоволені результатами. Вони нескінченно переробляли треки, доводячи їх звучання до досконалості.

Обкладинку для альбому розробив незмінний учасник і засновник Massive Attack Роберт Дель Ная (Robert Del Naja), яка буде представлена в чотирьох колірних тонах.

За останні три роки Роберт Дель Ная (Robert Del Naja) записав і спродюсував ряд саундтреків для документальних та художніх фільмів, включаючи «Trouble in the Water», «44 Inch Chest», «In Prison My Whole Life» і «Gomorra», за який отримав національну кінопремію Італії David Di Donatello Award в категорії ‘Краща пісня’

Цього року група Massive Attack удостоїлася премії, заснованої Британською академією композиторів і авторів пісень Ivor Novello Awards за ‘Неоціненний Внесок у Розвиток Британської Музики’.

Група оголосила про три додаткових концерта в Британії, відсоток з виручки від яких буде відрахований в HOPING Foundation.

Попередня студійна робота Massive Attack вийшла в 2003 році: «100th Window», що з’явився у продажу в лютому, зайняв перше місце у британському національному хіт-параді і отримав на батьківщині статус «срібного».

Купити альбом — Massive Attack: Heligoland