Безкоштовно скачати музику в інтернеті!

misukБезкоштовній музиці в інтернеті настане кінець. Послуги, що дозволяють прослуховувати музику безкоштовно, не тільки не приносять прибутку самі, але й зменшують продажу цифрового контенту. Spotify і іже з ним були змушені зробити вибір: або придумати, як заробляти, або згинути з ринку.

Музичні сервіси, що дозволяють прослуховувати музику безкоштовно (подібні Spotify), зменшили продажу онлайн-музики на 13% за рік, повідомляє CNet. Аналітик дослідницької групи NPD Group Расс Крупник (Russ Crupnick) повідомив ці дані під час конференції-форуму, присвяченій цифровій музиці. У той же час онлайн-радіо, які транслюють музику, але не дозволяють вибирати зміст (такі як Pandora), призводять до збільшення кількості покупок на 41%.

Послуги, що дозволяють так чи інакше програвати музику безкоштовно, в основному збиткові. Прибуток показала лише Pandora — за рахунок жорстких обмежень на свободу для користувача волі і роботи тільки на американському ринку. Spotify ж, наприклад, виявився недостатньо прибутковим, що призвело до відмови від співпраці з ним одного з найбільших лейблів звукозапису — Warner Music. Раніше від роботи зі Spotify вже відмовлялися різні виконавці, такі як Боб Ділан.

Глава Warner Music Едгар Бронфман (Edgar Bronfman) висловився на адресу сервісів безкоштовного стрімінга різко: вони не приносять прибутку індустрії. Втім, представники інших лейблів мають менше скептичний настрій. Глава цифрового підрозділу Sony Music Entertainment Томас Гессе (Thomas Hesse) повідомив, що йому подобаються спроби Spotify сконвертіровати користувачів безкоштовної версії (де користувач слухає музику, що переривається рекламними вставками) які потім платять (за 10 євро на місяць можна слухати повний каталог Spotify без будь-якої реклами) . За словами пана Гессе, іноді Spotify вдається зробити конверсію більшою 10%, що він вважає добрим показником.

Власник організації Artists Without A Label, яка працювала з Томом Йорком (Thom Yorke) з Radiohead, Moby і Arctic Monkeys, висловив думку, що технічно платформа Spotify цікава, так само як цікава накопичена їх аудиторія — однак виплати артистам занадто малі і компанії ще тільки належить знайти модель отримання прибутку.

Можливо, зацікавивши споживачів у стрімінге як спосібу прослуховування музики, сервіси переключаться на платну основу. Принаймні, зараз здається, що реклами недостатньо, щоб монетизувати професійний контент, а модель freemium (коли щось пропонується за гроші, а основна функціональність — безкоштовно) працює погано, тому що всі користувачі «зупиняються» на першій частині слова freemium.

news.rin.ru