Американська економіка покладається на екологічно чисті джерела енергії.

Американська економіка повинна стати менш залежною від нафтовидобутку і більшою мірою покладатися на екологічно чисті джерела енергії, вважає президент Обама.
Країні, яка зуміє створити економіку, засновану на поновлюваних джерелах енергії, буде належати провідна роль в економічному житті двадцять першого сторіччя, переконаний глава Білого дому. Однак, за його словами, в даний час ця роль належить не Сполученим Штатам, а Китаю.
«Ми не можемо дозволити собі топтатися на місці, коли весь інший світ рухається вперед», — заявив президент США.
За оцінками дослідницької групи Energy Task Force, судячи з сьогоднішнього стану справ, «чиста» енергетика країни ледь чи досягне рубежів, намічених Конгресом. В даний час обсяг енергії, що добувається з викопних тваринного і рослинного походження, становить лише близько однієї третини тієї кількості, яким, на думку законодавців повинна бути забезпечена країна до 2022 року.

Представники групи Energy Task Force наполягають на збільшенні як приватних, так і державних інвестицій, що стимулюють виробництво палива з маїсу, цукрової тростини і деревної стружки.
Президент також переконаний у необхідності розвитку паливних технологій, що не завдають шкоди навколишньому середовищу. «Кажуть, що США — це вугільна Саудівська Аравія, — нагадав Барак Обама. — І це тому, що, як мені вже доводилося говорити, мова йде про одного з тих енергетичних ресурсів, якими особливо багата наша країна. І якщо ми зуміємо розробити технологію, що знімає забруднення атмосфери вуглекислим газом, то ми зможемо створити нові робочі місця і забезпечити себе енергією на багато років ».
Під час зустрічі з губернаторами вугледобувних штатів президент сказав, що зайнятий розробкою державної стратегії, мета якої — протягом десяти років забезпечити широке впровадження екологічно чистого вуглевидобутку.
Звертаючись до губернаторів, які представляють як демократів, так і республіканців, Барак Обама підкреслив, що прийшов час забути про політичні чвари.
«Я переконаний, що Америка здатна перемогти в боротьбі за створення екологічно чистої економіки, — заявив президент, — але для цього ми повинні звільнитись від тягаря наших політичних розбіжностей. Ми повинні зосередитися не на тих вузьких проблемах, у вирішенні яких ми розходимося, але на незрівнянно більш широких питаннях, по яких у нас існує єдність ».
Створення нових робочих місць за допомогою розвитку екологічно чистої енергетики і пов’язаних з нею технологій являє собою важливий елемент президентської стратегії з виведення американської економіки з кризи.
Джерело Голос Америки