3D кіно шкодить зору

фото 3dnews.ru

Тривимірне кіно американські медики називають шкідливим захопленням. Вони стверджують — частий перегляд стрічок із об’ємним зображенням, може спричиняти серйозні захворювання очей. До групи ризику відносять людей із поганим зором, захворюваннями вестибулярного апарату, а також тих, що мають вегетосудинні проблеми.

3D стало популярним в Україні після прем’єри стрічки «Аватар«. Під час перегляду фільму у цьому форматі глядачі ніби потрапляють до віртуального простору. Об’ємне зображення створює ефект присутності. Неозброєним оком диво техніки не побачити. Для цього потрібні спеціальні окуляри із різними скельцями. Медики наголошують, вони мають бути різних розмірів. Підбирати їх треба з урахуванням відстані між зіницями. Утім не в кожному кінотеатрі дослухаються до цих порад, кажуть кіномани.

У Анни короткозорість. Саме цим дівчина пояснює погане самопочуття під час перегляду фільму, знятого за останнім словом техніки.

Підозри Анни підтверджують медики. Радять глядачам, які мають порушення зору, зайвий раз не наражатися на небезпеку. Тобто не дивитися 3D. Людей, які мають 100% зір окулісти також закликають не зловживати.

Кіномани до порад окулістів дослухаються неохоче.

3D-фільми поки що явище не поширене. Приміром, ось у цьому кінотеатрі у прокаті 10 стрічок. І лише одну можна подивитися крізь спеціальні окуляри. Тому, попри застороги медиків, новинка затребувана, зауважує адміністратор закладу.

Відчуття дискомфорту чи почервоніння очей після перегляду 3D — привід вжити додаткових заходів безпеки, наголошують лікарі. Після завершення сеансу радять щонайменше півгодини прогулятися на свіжому повітрі. А вдома зробити теплий компрес для очей.

Людмила Голоднік, Владислав Калінін та Максим Шинкаренко, 5 канал