3G звязок — хто за і хто проти!

GTРинкова практика свідчить, що коли операторам що-небудь дуже потрібно, вони домагаються цього за всяку ціну. Так було з відміною плати за вхідні дзвінки, зі скасуванням держрегулювання тарифів, з видачею дефіцитних частот і в багатьох інших випадках. Однак, говорячи про 3G, оператори найчастіше розповідають про непереборні труднощі.

Держава в особі Національної комісії регулювання зв’язку (НКРЗ) наполегливо тягне з видачею їм ліцензій і частот, військові не поспішають ці частоти звільняти, на ринку мало 3G-телефонів, ринок контент-послуг недостатньо розвинений, щоб заповнити високошвидкісні мобільні канали, і т.д . Але при цьому, звичайно ж, 3G — це наше майбутнє, це перспективно і чудово.

Складається враження, що особливого ентузіазму майбутнє впровадження цієї технології у телекомунікаційних компаній не викликає. Існує навіть думка, що головною рушійною силою розвитку 3G-мереж є виробники устаткування, що намагаються компенсувати падіння доходів від продажу апаратури для GSM і нав’язують операторам не зовсім актуальні для ринку технічні рішення. А ті вже нехай продають 3G-послуги, як можуть.

Оператори, однак, погоджуються і з тим, що впровадження 3G дає їм важливі переваги. Головним із них у світі вважається збільшення ARPU (середньомісячної прибутковості) абонентів. Якщо середній GSM-абонент в Європі платить оператору 20-30 дол, то ARPU 3G-абонентів доходить до 60-80 дол Причому зростання ARPU здійснюється як за рахунок трафіку передачі даних (у т.ч. отримання неголосових послуг), так і за рахунок зростання голосового трафіку. Крім того, мережі UMTS істотно розвантажують мережі GSM, каналізіруя в себе найбільш балакучих бізнес-користувачів і приймають багато даних. В результаті і звичайні користувачі, і абоненти 3G отримують більш якісний зв’язок: другий — за рахунок високотехнологічності, перший — за рахунок зменшення навантаження на мережу.

Крім того, на руку 3G грає і розвиток проводового широкосмугового доступу (цей процес відбувається і в Україні). Абоненти звикають до швидкого Інтернету, до можливості користуватися різними онлайн-сервісами, коли не потрібно щось довго закачувати, а можна дивитися «тут і зараз». І коли така можливість з’являється у них «в мобільному виконанні», вони з радістю нею користуються.

Высокоскоростной Интернет в Украине