Вивчення іноземної мови

Вивчення іноземної мови розвиває логічне мислення учнів. Розвиває пам’ять, уяву, розширює кругозір учнів, підвищує їх культуру. Знання мови — це і знання культури народу, який створив і який нею користується.
Учні починають вивчати іноземну мову з інтересом, дітям хочеться слухати, як говорять на німецькій мові і самим говорити. Вони хочуть навчитися вітатись і прощатись на іноземній мові, дізнатись, як називаються предмети, що їх оточують, вивчити пісню, вірш, погратись на німецькій мові; і завдання вчителя полягає в тому, щоб задовольнити їх бажання, дати їм цю можливість, підтримувати і розвивати інтерес до мови.
Спілкування — це мовна поведінка. Воно передбачає: а) вміння уважно слухати співрозмовника; вміння ввічливо прореагувати, звернутись із проханням і т.д.
Таким чином, навчання іноземної мови:
— навчає спілкуванню;
— учні вчаться читанню — спілкуванню з книгою і через книгу. Володіння читанням на німецькій мові формує культуру читання, вміння уважно вчитуватись в слова;
— формуються навички і вміння розумової праці (орієнтація в підручнику, робота з ілюстраціями, виконання усних та письмових вправ, робота з словником);
— має велике естетичне виховання.
Діти із задоволенням слухають німецьку мову, їм подобається вимовляти на німецькій звуки, слова, речення, вести бесіду, декламувати вірші, співати пісні.
Учитель виховує смаки учнів використанням акуратно зроблених, красиво оформлених навчальних посібників, картинок, іграшок. Естетичне виховання повинен здійснювати і кабінет німецької мови, його оформлення, проведення позакласних заходів.